Zadecydowała druga połowa

• Time to read less than 1 minute

Siódemka Miedź Huras II Legnica przegrała 24:34 z Gwardią II Opole w meczu 17. kolejki grupy 1 II ligi. Legnicka drużyna w opolskiej Stegu Arenie zaprezentowała dwa różne oblicza.

W pierwszej połowie Siódemka w opolskim „Okrąglaku” prezentowała się bardzo dobrze. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego był na prowadzeniu, a przewaga momentami wynosiła już cztery bramki (11:7, 12:8). Gospodarze zdołali jednak wyrównać jeszcze przed przerwą, a na początku drugiej połowy zaczęli „odjeżdżać” z wynikiem. W 45 min. Gwardia wygrywała już 27:20 i trzeba było powoli godzić się z porażką.

Trener Piotr Będzikowski do Opola zabrał rekonwalescenta Wiktora Pacułę, który w sobotę pojawił się w składzie pierwszego zespołu, ale na parkiet jeszcze nie wszedł. Zabrakło niestety kontuzjowanego Filipa Kruszelnickiego.

Za tydzień Siódemka Miedź Huras II zagra w Legnicy. W niedzielę 27 listopada o godz. 15.00 zmierzy się w hali ZSTiO przy ul. Złotoryjskiej ze Śląskiem II Wrocław.

Gwardia II Opole – Siódemka Miedź Huras II Legnica 34:24 (17:17)

Gwardia: Drojma – Adamski 1, Bączek 7, Janikowski, Jendryca 10, Jeżewski, Klimenko 2, Sosna 2, Stefani 4, Tuński 1, Wandzel 5, Wisła, Zawadzki 2. Karne: 1/1. Kary: 4 min.

Siódemka: Socha, Turkiewicz – Kochlewski 3, Pacek 7, Dec 2, Kosiorowski 1, Dziedzic 2, Krukiewicz 2, Zieliński 1, Szporko, Grynienko 3, Łukawski, Minuczyc, Matwiejków 1, Pacuła 2. Karne: 0/0. Kary: 4 min.