W województwie dolnośląskim w chwili obecnej działa 6 Szkół w programie OSPR.
Są to :
- Liceum Ogólnokształcące SMS Junior Wrocław
- SP 11 Głogów – ostatni rocznik 2006
- SP 46 we Wrocławiu
- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 we Wrocławiu
- SP 7 Lubin
- SP 9 Legnica

We wszystkich tych Szkołach są klasy sportowe o profilu piłki ręcznej. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra trenerska. Najzdolniejsza młodzież podnosi swoje umiejętności na Campach wojewódzkich, które odbywają się dwa razy do roku. Najlepsi z najlepszych mają możliwość uczestniczenia w szkoleniu na Campach centralnych. Reprezentanci OSPR z poszczególnych województw rywalizują na parkietach w czasie Campów makroregionalnych. Najzdolniejsza młodzież trafia do SMS Kielce, Płocki i Kwidzyn a dalej do Kadry Polski.

Szkoły Podstawowe, w których są klasy sportowe i wykwalifikowana kadra trenerska mogą w każdej chwili aplikować do Programu OSPR .

W twojej szkole są uczniowie utalentowani sportowo? Chcesz zwiększyć szansę dzieci ze szkoły podstawowej na naukę gry z profesjonalistami? Zgłoś szkołę do grupy „Aplikacja OSPR”. ZPRP realizuje ogólnopolski program rozwoju piłki ręcznej, który w perspektywie 6-8 lat ma zwiększyć szansę reprezentacji Polski w rywalizacji międzynarodowej.

Uczniowie, którzy stają się uczestnikami Projektu nie zmieniają barw klubowych. W jednym OSPR może ćwiczyć młodzież z kilku klubów lub nawet bez przynależności klubowej. Zmiana barw klubowych może nastąpić zgodnie z "Regulaminem zmiany barw klubowych ZPRP" /obowiązującym na zasadach ogólnych/. Podstawowymi formami szkolenia są treningi stacjonarne (w miejscu zamieszkania) oraz konsultacje szkoleniowe zamiejscowe. Jedną z form wyłaniania talentów w ośrodkach szkolenia sportowego młodzieży są m.in. konsultacje startowe, które nie mają charakteru rozgrywek. Jest to zadanie mające na celu ocenę indywidualną zawodników, a nie zespołów, w celu wskazania dalszej drogi rozwoju sportowego.

Koordynatorem wojewódzkim OSPR jest Mieczysław Olejnik