ŚKPR chce ograć Orlika

• Time to read 1 minute

To może być naprawdę szalony mecz! W ramach 3. kolejki I ligi do Świdnicy przyjedzie beniaminek I ligi, brzeski Orlik, który w pierwszych swoich spotkaniach nie zdobył punktów to napsuł krwi faworyzowanym rywalom prezentując niezwykle widowiskową i szybką grę. Początek meczu we wtorek, 3 października o godzinie 19.30 w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno.

Orlik awansował do I ligi uzupełniając stawkę po rezygnacji Dziewiątki Legnica i SPR-u Gorzyce Wielkie. Na inaugurację przegrał z faworytem rozgrywek, GOKiS-em Kąty Wrocławskie 24:30, a następnie uległ w derbach Opolszczyzny Olimpowi Grodków 30:33. Szczególnie blisko był zapunktowania w starciu z Olimpem. Drużyna z Brzegu prowadziła do przerwy aż 17:9, ale po zmianie stron straciła wywalczoną zaliczkę. W tych meczach, jak także w przedsezonowym sparingu z Szarymi Wilkami (ŚKPR wygrał w Brzegu 33:28) Orlik narzucał swoim rywalom szalone tempo, ale nie potrafił tego tempa utrzymać na pełnym dystansie i w końcówkach tracił siły. Jak będzie we wtorek? Przekonamy się, ale jedno jest pewne: świdniczanie muszą być gotowi na trudną przeprawę!

Liderem zespołu rywali jest doświadczony, 38-letni Michał Piech, który ma na swoim koncie 19 bramek. Puerwszą strzelbą ŚKPR-u jest Dawid Pęczar (17 bramek).

Historycznie będzie to 23 pojedynek o ligowe punkty z Orlikiem w XXI wieku. 16 razy wygrywała Świdnica, 2 razy padł remis, a 4 razy górą był Brzeg. Po raz otatni mierzyliśmy się z tym rywalem w sezonie 2020/21 na parkietach II ligi. W Brzegu ŚKPR zwyciężył 40:35, w Świdnicy, po rzutach karnych zwyciężył Orlik (28:28, 6:7).

Zapraszamy kibiców na mecz i prosimy o głośny doping dla świdnickiej drużyny. Dla tych, którzy nie dotrą na spotkanie w przeprowadzimy relację TEKSTOWĄ na stronie na facebooku. Aktualny wynik meczu będzie podawany co kilka minut.