Przed KPR-em Gminy Kobierzyce derbowe starcie z KGHM MKS Zagłębiem Lubin

Przed KPR-em Gminy Kobierzyce derbowe starcie z KGHM MKS Zagłębiem Lubin

  • Time to read 1 minute
Przed KPR-em Gminy Kobierzyce derbowe starcie z KGHM MKS Zagłębiem Lubin

W najciekawszym spotkaniu 9. Serii ORLEN Superligi Kobiet, KPR Gminy Kobierzyce podejmie przed własną publicznością lidera rozgrywek, MKS Zagłębie Lubin. Mecz zaplanowano na środę, 15 listopada.

Mistrzynie Polski są niepokonane na krajowym podwórku, lecz do pojedynku w Kobierzycach przystąpią po srogiej lekcji w Lidze Mistrzów od Ferencvaros. Podopieczne trenera Palicy również będą chciały zrekompensować się za porażkę z MKS-em FunFloor Lublin sprzed tygodnia.

W lepszej sytuacji przed środowym meczem są szczypiornistki z Lubina, ponieważ przewodzą w ligowej tabeli z kompletem punktów na koncie. Kobierzyczanki tracą do Zagłębia sześć oczek, lecz mają rozegrany jeden mecz mniej.

Gospodynie hitowego starcia mają coś do udowodnienia, gdyż nie znalazły recepty na zawodniczki Bożeny Karkut od pamiętnego finału Pucharu Polski, który był pierwszym zdobytym trofeum w historii KPR-u. W tym czasie rozegrano pięć spotkań, między drużynami, lecz za każdym razem górą był MKS.

O receptę na mecz jesieni, a także morale ekipy po pierwszej przegranej w sezonie zapytaliśmy rozgrywającą Kobierek, Oliwię Domagalską.

– Zagłębie to zespół, który znamy bardzo dobrze – zaczęła Oliwia. – Prezentuje równą formę co sezon i zawsze jest kandydatem do mistrzostwa. Musimy pracować jako kolektyw w defensywie, bazując na sile i doświadczeniu. Kluczem do zwycięstwa będzie wyprowadzanie szybkich i skutecznych kontrataków.

– Myślę, że wyciągnęłyśmy wnioski po ubiegłotygodniowej porażce w Lublinie. Popełniłyśmy za dużo błędów w tamtym spotkaniu, a wiele problemów przysporzyła agresywna i twarda obrona MKS-u. W tego typu starciach trzeba trzymać kontakt, ponieważ odrabianie kilku bramkowej straty jest niezwykle trudne. Takie pojedynki wiele uczą i pomagają lepiej się przygotować na kolejny mecz z wymagającym przeciwnikiem.

Prestiżu wydarzeniu dodaje również fakt, iż cztery szczypiornistki z Lubina i jedna z Kobierzyc są powołane do reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata. Szansę na grę w narodowych barwach otrzymają Adrianna Górna, Karolina Kochniak-Sala, Daria Michalak i Barbara Zimna po stronie MKS-u. Z KPR-u postawiono na najlepszą zawodniczkę ORLEN Superligi Kobiet w październiku, Mariolę Wiertelak.

Hitowe starcie 9. Serii zaplanowano na środę, 15 listopada. Początek o godz. 18, a transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport News.