Lider grupy pokonany

• Time to read less than 1 minute

Siódemka Miedź Huras II Legnica wygrała 33:28 z Orlikiem Brzeg na zakończenie pierwszej części sezonu w grupie 1 II ligi. Drużyna trenera Piotra Będzikowskiego rozegrała bardzo dobre zawody i zasłużenie zgarnęła punkty kosztem lidera grupy B.

Do pojedynku z najlepszą ekipą grupy B rezerwy Siódemki przystąpiły wzmocnione kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu. Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego, mimo że mieli momenty kryzysowe, mecz z Orlikiem mieli pod kontrolą. Już w pierwszej połowie Siódemka uciekła przyjezdnym na 5 bramek (10:5 w 17 min.). Potem przewaga została roztrwoniona (11:11 w 26 min.), ale po przerwie wszystko nasz zespół wrócił na dobre tory i zdołał ponownie odskoczyć na bezpieczny dystans. Ostatecznie Siódemka Miedź Huras II pewnie wygrała 33:28.

TABELA GRUPY B II LIGI

Pierwszą fazę rozgrywek II ligi rezerwy zakończyły na 6. miejscu w grupie B. Orlik, mimo porażki w Legnicy, do grupy finałowej (o miejsca 1-8) awansował z 1. miejsca. Nas czeka rywalizacja w grupie „spadkowej”, o miejsca 9-16.

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS II LEGNICA – ORLIK BRZEG 33:28 (15:13)

SIÓDEMKA: Socha, Tabisz – Kochlewski 4, Pacek 5, Przybylak 5, A. Szporko 2, Klimaszewski 5, Kosiorowski 1, Drążek 1, Dec 1, Wołowiec 1, Niziołek, Nowakowski, Łukawski 6 (2), Zapert 2. Karne: 2/2. Kary: 10 min.

ORLIK: Nowak, Sitarski, Kania – Abrahamek 3, Młotkowski 2, Stypiński 5, Sendra 6, Szczurkowski 5, Wojcieszek 2, Stanoszek 2, Turyniewicz 1, Piech 1, Adwent 1. Karne: 1/1. Kary: 10 min.