Młodzież ŚKPR z pięcioma zwycięstwami

• Time to read 3 minutes

Udany tydzień mają za sobą nasze młode Szare Wilki. Z siedmiu spotkań aż pięć zakończyło się wygraną drużyn ŚKPR-u! Oto szczegóły...

DOLNOŚLĄSKA LIGA CHŁOPCÓW, GRUPA A

Trzecie i czwarte zwycięstwo w tym sezonie odniosła drużyna chłopców. W poniedziałek, 11 grudnia ekipa trenerki Justyny Curyl udała się do Świebodzic. Można było spodziewać się trudnej przeprawy, bo oba zespoły sąsiadowały ze sob a w tabeli z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek. Na boisku zdecydowanie lepiej prezentowały się jednak Szare Wilczki. W pierwszej części ŚKPR zdominował rywali znakomitą grą w defensywie – wynik 15:2 jest tego najlepszym dowodem. W drugiej połowie świebodziczanie rzucili więcej bramek, ale nasz zespół i tak stale powiększał przewagę i wygrał ostatecznie 33:11. - To był bardzo dobry mecz w wykonaniu chłopaków - cieszyła się trenerka.

Bardzo dobrze było też i w niedzielę, 17 grudnia, bo świdniczanie pewnie pokonali na własnym boisku GOKiS Katy Wrocławskie. Mecz od początku przebiegał po myśli naszej drużyny. Wprawdzie pierwszą bramkę zdobyli goście, ale po dziesięciu minutach było już 8:3. ŚKPR systematycznie powiększał przewagę i do przerwy prowadził 17:7. W drugiej połowie młode Szare Wilki nie spuściły z tonu i ostatecznie zwyciężyły 34:18.

Victoria Świebodzice – ŚKPR I Świdnica 11:33 (2:15)

ŚKPR: W. Szmaj - Sawicki 10, Ożóg 5, Kopeć 5, Matlak 5, B. Miedziński 4, Sz. Kocjan 2, Warachim 1, Szumowski 1, Kasendra, Włudyka, Suszycki

ŚKPR Świdnica – GOKiS Katy Wrocławskie 34:18 (17:7)

ŚKPR: W. Szmaj – Sz. Kocjan 8, Ożóg 7, Sawicki 6, B. Miedziński 4, Matlak 4, Kopeć 2, Warachim 1, Szumowski 1, Suszycki 1, Kasendra, Włudyka

DOLNOŚLĄSKA LIGA MŁODZIKÓW, GRUPA A

ŚKPR I trenera Wojciecha Jabłońskiego już w poniedziałek, 11 grudnia zmierzył się w Legnicy z Siódemką Miedzią. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli i walczą o miejsce w pierwszej trójce, dające awans do grupy finałowej, gdzie rozstrzygnie się kwestia dolnośląskich medali. Młode Szare Wilki udowodniły, że to im należy się gra o trofea. - Zagraliśmy najlepszy mecz w sezonie, a kluczem do zwycięstwa była bardzo dobra postawa w obronie. W ataku też zresztą zagraliśmy bardzo dobrze - podsumował zadowolony szkoleniowiec.

ŚKPR pokonał Miedziankę 35:31. Mecz miał różne fazy. W pierwszej części na początku prowadzili rywale, ale potem to świdniczanie odskoczyli już na cztery bramki. Do przerwy mieli już jednak tylko jedną bramkę zapasu (18:17). W drugiej połowie nasz zespół nie pozwolił przeciwnikom uwierzyć w możliwość zwycięstwa. ŚKPR kontrolował wydarzenia i wygrał zasłużenie.

Bardzo dobre zawody rozegrani obaj bramkarze. Wszyscy gracze z pola zdobyli bramki, a najbardziej udany dzień miał skrzydłowy Krystian Pawlak. Zdobył 12 bramek i bodaj żadnej z szybkiego ataku, a po sytuacjach wypracowanych w ataku pozycyjnym.

ŚKPR II trenerki Justyny Curyl w sobotę, 16 grudnia grał w Głogowie z „dwójką” Chrobrego. Młode Szare Wilczki wygrały 35:30, chociaż w grze zespołu były lepsze i gorsze okresy. Ten zdecydowanie najbardziej pozytywny to ostatnie piętnaście minut pierwszej połowy, gdy ze stanu 8:8 ŚKPR odskoczył na 17:10. W drugiej połowie przewaga oscylowała w przedziale 5-9 bramek.

Siódemka Miedź Legnica – ŚKPR I Świdnica 31:35 (17:18)

ŚKPR I: Świder, Firlej - Pawlak 12, J. Kocjan 9, F. Stadnik 4, Szychowski 3, Zając 2, Lurka 2, Boroński 2, Litwińczuk 1

Chrobry II Głogów – ŚKPR II Świdnica 30:35 (10:17)

ŚKPR II: Wasilewicz, Grasiewicz – Stramek 12, Kozar 8, Bronikowski 6, F. Paluch 6, Święs 2, Sz. Kocjan 1, Kortas, Sawicki, B. Miedziński, Ożóg, Banaś, Madura, Kopeć, Chmielewski

DOLNOŚLĄSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH, GRUPA A

Nasze zespoły rozegrały trzy mecze.

Kapitalny, emocjonujący mecz rozegrali juniorzy młodsi trenera Patryka Dębowczyka w czwartek, 14 grudnia. Świdniczanie byli niezwykle blisko sprawienia olbrzymiej niespodzianki i zwycięstwa z liderem tabeli Chrobry Głogów. Chrobry przyjechał do Świdnicy mając na koncie komplet dziewięciu zwycięstw. Do przerwy zanosiło się, że dziesiąta wygrana będzie formalnością, bo goście prowadzili 23:14. Na kwadrans przed końcem rywale wciąż mieli dziewięć bramek zapasu (30:21), ale wtedy w szaloną pogoń rzucili się świdniczanie. Kluczem do tego była zmiana systemu gry w obronie, poparta skuteczniejszą grą w bramce. Przewaga rywali błyskawicznie topniała. Wreszcie w 55. minucie bramkę na 32:32 rzucił Bartek Bednarz, a chwilę później pierwsze prowadzenie dał ŚKPR-owi Szymon Paluch.

W końcówce to jednak Chrobry przechylił szalę na swoją korzyść. Wygrał 37:34, ale świdniczanie mogli opuszczać plac gry z podniesionymi głowami. - Koniec końców przegraliśmy, ale to co chłopaki zrobili na boisku zasługuje na najwyższy szacunek. Chylę czoła przed nimi za taki charakter i wolę walki, Jestem dumny! - mówił po spotkaniu trener Patryk.

W niedzielę, 17 grudnia nasze juniorskie zespoły grały na wyjazdach. Starszy ŚKPR trenera Patryka Dębowczyka pewnie wygrał w Świebodzicach z Victorią 37:28 (20:15). Ostatni remis (4:4) był w 11. minucie. Od tego momentu świdniczanie powoli zaczęli powiększać swoją przewagę. Aż czternaście bramek zdobył Gabriel Kotarba.

Gorzej poszło młodszej drużynie prowadzonej w tym dniu wyjątkowo przez trenerkę Justynę Curyl. ŚKPR II przegrał we Wrocławiu ze Śląskiem 28:35. Nasz zespół zdecydowanie źle wszedł w mecz i po kwadransie przegrywał 3:10. Te straty okazały się kluczowe dla dalszego przebiegu spotkania.

ŚKPR I Świdnica - Chrobry I Głogów 34:37 (14:23)

ŚKPR I: Szwaczek - Sz. Błaszczyk 10, Sz. Paluch 5, Bednarz 5, Turzański 4, Walaszczyk 3, Kotarba 2, Folcik 2, Fitrzyk 1, Słomiński 1, Walczak 1

Śląsk Wrocław – ŚKPR II Świdnica 35:28 (18:12)

ŚKPR II: Jamroży, Anioł – Tarnowski 7, Matyjas 5, Marek 5, D. Błaszczyk 3, Mitek 2, Lipek 1, Mitszak 1, Suchecki 1, Wróbel 1, Czapla 1, Choiński 1

Victoria Świebodzice – ŚKPR I Świdnica 28:37 (15:20)

ŚKPR I: Szwaczek – Kotarba 14, Turzański 9, Sz, Błaszczyk 4, Sz. Paluch 2, Folcik 2, Bednarz 2, Fitrzyk 1, Walczak