Trwa seria ŚKPR!

• Time to read less than 1 minute

Trzeci z rzędu komplet punktów powędrował na konto Szarych Wilków. Po bardzo dobrym i zaciętym spotkaniu ŚKPR wygrał we własnej hali z mocnym zespołem Realu Astromalu Leszno 31:28 (12:12) i awansował w tabeli I ligi na piątą lokatę.

Przez pełną godzinę mecz trzymał kibiców w dużym napięciu. Na tablicy wyników najczęściej widniał remis. W 55. minucie świdniczanie po raz pierwszy odskoczyli na trzy bramki (28:25), ale goście szybko zniwelowali straty do jednego trafienia i mieli okazję na wyrównanie. Ważną piłkę odbił Volodymyr Shupyk. Gdy po dwóch kolejnych kontrach w 59 minucie zrobiło się 30:27 stało się jasne, że komplet punktów zostanie w Świdnicy.

Najlepszym zawodnikiem świdnickiej drużyny uznany został Paweł Pedryc, a u gości bramkarz Jędrzej Królikowski.

ŚKPR Świdnica – Real Astromal Leszno 31:28 (12:12)

ŚKPR: Shupyk, Mirga, Wiszniowski – P. Pedryc 9, Pęczar 7, Zelek 6, Piróg 3, Szporko 2, Wołodkiewicz 2, Etel 1, Czynszak 1, Sz. Pedryc, Galik, Kochlewski