Mistrzynie na plus. Powrót Jakubowskiej!

• Time to read 1 minute

Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin mają za sobą pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do nowego sezonu. Mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe MKS Urbis Gniezno 30:24 (14:8). Po ponad 2,5-rocznej przerwie na parkiet powróciła Kinga Jakubowska!

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej rozpoczęły od mocnego uderzenia i po kilku minutach prowadziły już 6:1. Później było 9:2 na korzyść Mistrzyń Polski i taka przewaga utrzymywała się przez większość pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 14:8 na korzyść KGHM MKS Zagłębia Lubin. W drugiej połowie Miedziowe kontynuowały swoją dobrą grę i wygrały ostatecznie 30:24. Miedziowe prowadziły pewnie przez całe spotkanie i nie pozwalały rywalkom na wiele.

Na uwagę zasługuje znakomita postawa nowej zawodniczki Mistrzyń Polski. Reprezentantka Argentyny Malena Cavo zdobyła aż 9 bramek, 7 dołożyła Daria Przywara, a jedną bramkę mniej zdobyła Kinga Jakubowska, która wróciła na parkiet po długiej przerwie związanej z kontuzją i rehabilitacją. Ostatnio na parkiecie rozgrywająca KGHM MKS Zagłębia przebywała ponad dwa i pół roku temu, doznając kontuzji w meczu przeciwko swojej byłej drużynie, KPR-owi Kobierzyce. Jakubowska po tak długiej przerwie wróciła z przytupem i pokazała kawał dobrej piłki ręcznej.

Pierwszy mecz kontrolny wypadł na duży plus dla Miedziowych. Teraz czas na kolejne granie kontrolne.

Kolejnym sprawdzianem formy KGHM MKS Zagłębia Lubin będzie XXVII Międzynarodowy Memoriał Henryka Kruglińskiego. Turniej odbędzie się w hali Regionalnego Centrum Sportowego 10 sierpnia i wezmą w nim udział cztery drużyny – oprócz gospodyń będą to: KPR Kobierzyce, Piotrcovia oraz czeski Żlin.

MKS Urbis Gniezno – KGHM MKS Zagłębie Lubin 24:30 (8:14)

Bramki dla KGHM MKS Zagłębia: Grzyb 1, Jureńczyk 3, Jakubowska 6, Cavo 9, Guirassy 3, Weber 1, Przywara 7.