Klubowe derby na otwarcie ligowego sezonu młodzieży

• Time to read 1 minute

W mijającym tygodniu wystartowały rozgrywki młodzieżowe. Jako pierwsi do walki o ligowe punkty stanęli młodzicy i juniorzy młodsi.

Inauguracja nastąpiła w środę, 27 września. Młodzicy i juniorzy młodsi ŚKPR-u rozpoczęli sezon 2023/24 od derbowych pojedynków. W sobotę w obu ligach odbyły się kolejne mecze.

DOLNOŚLĄSKA LIGA MŁODZIKÓW, GRUPA 1A

W klubowych derbach starszy zespół z rocznika 2009 trenera Wojciecha Jabłońskiego musiał uznać wyższość swoich młodszych kolegów z rocznika 2010 trenerki Justyny Curyl. ŚKPR II zwyciężył 32:25 (13:12). Kluczowy dla wyniku okazała się końcówka pierwszej i początek drugiej połowy. ŚKPR I przez kolejnych jedenaście minut nie rzucił ani jednej bramki i ze stanu 12:10 zrobiło się 12:17!

W sobotę młodszy zespół zmierzył się z Siódemką Miedzią Legnica, a starszy z Chrobrym Głogów.

ŚKPR II trenerki Justyny Curyl na początku spotkania przegrywał już 3:7, ale szybko poprawił grę i jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie 11:9. W drugiej części goście doprowadzili do remisu 14:14, ale potem znów inicjatywę przejęły młode Szare Wilczki wygrywając ostatecznie 23:20.

Starszy zespół trenera Wojciecha Jabłońskiego musiał uznać wyższość Chrobrego, przegrywając 25:42. W pierwszej połowie gra była dość wyrównana, ale w drugiej goście zagrali dużo skuteczniej.

ŚKPR I Świdnica – ŚKPR II 25:32 (12:13)

ŚKPR I: Świder – Szychowski 6, F. Stadnik 6, Pawlak 6, J. Kocjan 4, Litwińczuk 1, Zając 1, Lurka 1, Boroński

ŚKPR II: Wasilewicz, Grasiewicz – Stramek 10, Kozar 9, Paluch 4, Bronikowski 4, Sz. Kocjan 1, Kortas 1, B. Miedziński 1, Kopeć 1, Sawicki 1, Ożóg, Banaś, Madura, Święs, Matlak

ŚKPR II Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 23:20 (11:9)

ŚKPR II: Wasilewicz, Grasiewicz – Stramek 8, Bronikowski 6, Sawicki 4, Sz, Kocjan 1, Kozar 1, Ożóg 1, Kopeć 1, Święs 1, Kortas, B. Miedziński, Suszycki, Matlak, Banaś, Paluch

ŚKPR I Świdnica – Chrobry Głogów 25:42 (14:19)

ŚKPR II: Świder – J. Kocjan 9, F. Stadnik 6, Szychowski 5, Zając 3, Litwińczuk 1, Lurka 1, Boroński

DOLNOŚLĄSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

W środowy derbach górą była młodsza drużyna. Podopieczni trenera Krzysztofa Terebuna (rocznik 2008) pokonali ekipę Patryka Dębowczyka (rocznik 2007). Finaliści Pucharu Polski Młodzików z poprzedniego sezonu dysponowali szerszą kadrą, a w zespole ŚKPR I zabrakło chorego Maksymiliana Bieryta, który już całkiem sporo minut zaliczył na parkietach I ligi. Te czynniki z pewnością miały wpływ na wynik meczu. Od stanu 4:4 w siódmej minucie gry młodzi zaczęli powoli, ale systematycznie odjeżdżać starszym kolegom i ostatecznie zwyciężyli 32:22 (17:13).

W niedzielę drugi mecz rozegrał ŚKPR I. Świdniczanie udali się do Głogowa na pojedynek z Chrobrym. W spotkaniu padły aż 84 bramki, ale z tej strzelaniny lepiej wyszli gospodarze, zwyciężając 53:31 (24:14).

ŚKPR I Świdnica – ŚKPR II Świdnica 22:32 (13:17)

ŚKPR I: Szwaczek – Kotarba 5, Walaszczyk 4, Paluch 3, Słomiński 3, Turzański 3, Folcik 2, Bednarz 1, Fitrzyk.

ŚKPR II: Anioł, Jamroży – Kozłowski 7, Tarnowski 5, Choiński 4, D. Błaszczyk 4, Matyjas 4, Mitek 3, Lipek 3, Marek 1, Ruszaj 1, Suchecki, Wróbel, Zisiadis, Czapla

Chrobry Głogów – ŚKPR I Świdnica 53:31 (24:14)

ŚKPR I: Szwaczek - Bieryt 10, Kotarba 9, Paluch 5, Bednarz 5, Turzański 2, Sz. Błaszczyk, Fitrzyk, Słomiński, Folcik, Walczak Walaszczyk