15 lipca na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie odbędzie się pierwszy, wyjątkowy turniej piłkarski dzieci o Puchar Lili, który współorganizatory jest przez ambasadora akcji – lubińskie Zagłębie. Klub piłki ręcznej i nożnej po raz kolejny połączyły siły. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu i pomoc osobom autystycznym i ich rodzinom.
Z okazji turnieju na Stadionie Zagłębia odbyła się wyjątkowa sesja, promująca wydarzenie. Udział w niej wzięli ambasadorowie akcji, w tym również piłkarze nożni, piłkarki ręczne i piłkarze ręczni Zagłębia Lubin, w tym Lubomir Guldan, Kinga Grzyb, Adianna Górna, Marcin Schodowski, Przemysław Koch, a także Patryk Szydziak, oraz Paweł Masierak.
Projekt Zobaczyć Lili dokłada wszelkich starań by budować świadomość społeczną w tematyce autyzmu. Ważną częścią projektu są turnieje o Puchar Lili dzięki którym wiedzę o autyzmie będą mogli poszerzyć młodzi sportowcy oraz ich rodzice świetnie się przy tym bawiąc. Chciałbym bardzo podziękować naszym ambasadorom, przyjaciołom i partnerom dzięki którym możemy zmieniać świat na lepszy! – mówi Paweł Masierak z „Projekt Lili”.
Jedną z głównych dróg do osiągnięcia tego celu jest realizacja głębokiego, wzruszającego, opartego na faktach filmu fabularnego. Dzięki dotychczasowym, niespełna rocznym działaniom ponad pół miliona Polaków dowiedziało się o przedsięwzięciu i czynnie je wspiera. Pogłębienie świadomości autyzmu jest istotne dla osób zaburzonych- daje im i ich rodzinom poczucie zrozumienia z którym łatwiej stawiać czoło codziennym wyzwaniom. Wczesne rozpoznanie autyzmu (2-5 rok życia) daje szanse na relatywnie normalne życie dla około 1 procenta społeczeństwa.
W Polsce żyje ponad 340 000 osób autystycznych, współcześnie mówiąc atypowych – Dzięki filmowi „Rain Man” i serialowi „Atypowy” cały świat wie czym jest autyzm. Chwała ich twórcom za ich odwagę i przetarcie szlaku – piszą na zrzutka.pl. rodzice Wiktorii, Olimpia Poniźnik-Burczyk i Paweł Burczyk. – My idziemy o krok dalej. Bohaterami „Rain Mana” i „Atypowego” są dorośli autyści. W naszym filmie bohaterką jest kilkuletnia dziewczynka – Wiktoria. Po superprodukcjach o superbohaterach czas na film o superbohaterkach.
Pawła Burczyka każdy kojarzy przede wszystkim z roli zabawnego policjanta z kultowego serialu „13 posterunek”. Prywatnie jest mężem Olimpii Poniźnik-Burczyk oraz ojcem autystycznej Wiktorii i Maksymiliana. Od lat angażuje się w kampanię społeczną Oswoić Autyzm.
Więcej informacji na: http://zobaczyclili.pl oraz https://www.facebook.com/AniolyWdziecznosci/
- Zaloguj się aby dodawać komentarze