Trwa nabór do Szkół Mistrzostwa Sportowego

Trwa nabór do Szkół Mistrzostwa Sportowego

  • Time to read less than 1 minute
Trwa nabór do Szkół Mistrzostwa Sportowego

Związek Piłki Ręcznej w Polsce informuje o rozpoczęciu naboru do Szkół Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce na rok szkolny 2024/2025. Oferta skierowana jest do uczennic i uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym ukończą edukację na poziomie ósmej klasy szkoły podstawowej.

Pod egidą Związku Piłki Ręcznej w Polsce funkcjonuje obecnie pięć szkół Szkół Mistrzostwa Sportowego. W trzech ośrodkach kształcić mogą się przyszłe szczypiornistki (w Lublinie, Kaliszu i w Płocku), podobnie jak chłopcy, dla których szkoły funkcjonują w Kwidzynie, Płocku i Kielcach.

Kryteria rekrutacji uczennic i uczniów do pierwszej klasy czteroletniego niepublicznego liceum ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce na rok szkolny 2024/2025 dostępne są TUTAJ: https://zprp.pl/archiwa/260775.

Wszelkie dalsze informacje dotyczące wymaganej dokumentacji oraz sposobu jej doręczenia, terminów składania podań, jak i testów sprawnościowych i specjalistycznych będą sukcesywnie publikowane na stronach poszczególnych Szkół Mistrzostwa Sportowego ZPRP: https://smskielce.pl; http://smskwidzyn.pl; http://smsplock.pl; http://smskalisz.pl; http://smslublin.pl.

Terminy rekrutacji dla szkół męskich przewidziano między 6 a 9 czerwca 2024 roku, a dla szkół żeńskich – między 16 a 18 czerwca 2024 roku.