Karolina Jureńczyk w Zagłębiu

Karolina Jureńczyk w Zagłębiu

  • Time to read less than 1 minute
Karolina Jureńczyk w Zagłębiu!

Karolina Jureńczyk od nowego sezonu reprezentować będzie barwy naszego Klubu. Rozgrywająca związała się z Zagłębiem Lubin kontraktem na dwa lata z możliwością przedłużenia umowy na kolejny rok.

Karolina Jureńczyk w obecnie reprezentuje barwy Piotrcovii Piotrków Trybunalski, w której jest wyróżniającą się zawodniczką nie tylko w samej drużynie, ale i całej PGNiG Superlidze Kobiet.
W latach 2018-2021, grająca na lewym rozegraniu szczypiornistka reprezentowała barwy SMS ZPRP Płock. Jureńczyk jest wychowanką MKS Piotrcovii, z której dosyć szybko trafiła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, w tym samym czasie grając kolejno w juniorskiej i młodzieżowej kadrze narodowej. Po liceum wróciła do rodzinnego miasta i spędza aktualnie swój drugi sezon w seniorskiej piłce ręcznej, reprezentując barwy Piotrcovii.

- Możliwość gry w Zagłębiu to dla mnie kolejny krok w karierze i droga do dalszego rozwoju. Bardzo się cieszę, że będę miała okazję współpracowania z utytułowanym sztabem szkoleniowym oraz grania z doświadczonymi zawodniczkami, od których będą mogła czerpać mnóstwo wiedzy i doświadczenia. Do tego również należy dodać możliwość sprawdzenia się w europejskich pucharach – mówi nowa rozgrywająca Mistrzyń Polski.

Jureńczyk imponuje warunkami fizycznymi. Nowa zawodniczka Zagłębia mierzy 182 cm. W obecnym sezonie dla Piotrcovii zdobyła 58 bramek w 20. meczach.