ŚKPR z punktem

• Time to read 1 minute

Na konto Szarych Wilków trafiła pierwsza zdobycz w tym sezonie. W 3. kolejce I ligi świdniczanie zremisowali na parkiecie niepokonanego dotąd Olimpu Grodków 32:32 (13:13). W zawsze nieco loteryjnych rzutach karnych lepiej spisali się gospodarze i to oni zgarnęli drugi punkcik.

Spotkanie mogło się podobać – było toczone w szybkim tempie i czyste. Do tego wynik był sprawą otwartą do ostatnich sekund. Lepiej zaczęli dyrygowani przez doświadczonego Marcela Ungiera miejscowi. Po kwadransie wyszli na prowadzenie 9:5. Podopieczni Krzysztofa Terebuna przez całą pierwszą połowę mieli problem ze skutecznością, ale mimo tego do przerwy odrobili straty i zeszli do szatni przy stanie 13:13.

W drugiej części zespoły grały zrywami i seryjnie zdobywały bramki. Najpierw Olimp odskoczył na 15:13, ale po kilku minutach to ŚKPR prowadził 19:16. Taka huśtawka trwała aż do 55 minuty. Od stanu 27:27 już do końca grano gol za gol. W tle toczył się też pojedynek najlepszych snajperów obu ekip – skrzydłowy Olimpu Sebastian Kolanko rzucił ostatecznie 11 bramek, a Michał Wojtala (ŚKPR) – 12.

Konkurs siódemek był odwrotnością wydarzeń z regulaminowego czasu gry. Wtedy oba zespoły ze 100 procentową skutecznością wykonywały rzuty karne. W decydującej rozgrywce na pierwszy plan wysunęli się bramkarze – Jan Braciszewicz z Olimpu i Volodymyr Shupyk z ŚKPR-u. Ostatecznie minimalnie lepsi okazał się ten pierwszy i to gospodarze dopisali do swojego dorobku drugi punkt. Świdniczanie musieli zadowolić się jednym. - Mimo wszystko trzeba docenić ten zdobyty punkt, bo zagraliśmy dobre spotkanie z trudnym przeciwnikiem. Liczymy na to, że w kolejnych meczach będziemy regularnie punktować – mówi prezes ŚKPR-u, Arkadij Makowiejew.

A szansa na pierwsze zwycięstwo nadarzy się za tydzień, gdy świdniczanie podejmą groźną i twardo grającą ekipę ZEW-u Świebodzin (sobota, 8 października, godzina 18.00, hala sportowo-widowiskowa im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy). Już dziś zapraszamy kibiców na to spotkanie.

Olimp Grodków – ŚKPR Świdnica 32:32 (13:13), k. 3:2

ŚKPR: Shupyk 1, Wiszniowski, Jabłoński – Wojtala 12, Etel 4, Chmiel 4, Redko 4, Pęczar 3, Dobrzański 2, Zelek 1, Siwiński 1, Ingram, Bal, Wołodkiewicz, Pierzak, Galik.