XXVI OOM: Złoto dla chłopców z Dolnośląskiego! Czwarte miejsce dziewcząt

XXVI OOM: Złoto dla chłopców z Dolnośląskiego! Czwarte miejsce dziewcząt

  • Time to read 2 minutes
XXVI OOM: Złoto dla chłopców z Dolnośląskiego! Czwarte miejsce dziewcząt

W XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Lubelskie 2020 zapadły końcowe rozstrzygnięcia w piłce ręcznej.Wśród chłopców w Zamościu triumfowała reprezentacja Dolnośląskiego, a rywalizację dziewcząt w Kraśniku wygrała drużyna ze Śląskiego.

Chłopcy – mecze o miejsca
7. Lubelskie – Łódzkie 37:34 (17:17)
5. Wielkopolskie – Świętokrzyskie 38:43 (21:24)
3. Śląskie – Mazowieckie 26:34 (17:17)
1. Małopolskie – Dolnośląskie 32:39 (16:17)

Klasyfikacja końcowa: 1. Dolnośląskie 2. Małopolskie 3. Mazowieckie 4. Śląskie 5. Świętokrzyskie 6. Wielkopolskie 7. Lubelskie 8. Łódzkie 9 -15. Kujawsko-Pomorskie Lubuskie Opolskie Podkarpackie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Zachodniopomorskie

Wyróżnienia indywidualne:
MVP Turnieju: WĄTROBA KONRAD – Małopolskie
Król strzelców: JURASIK KRYSTIAN – Świętokrzyskie

All Stars Turnieju:
Lewe skrzydło ANTONI BIELECKI – Wielkopolskie
Lewy rozgrywający SZYMON KOC – Lubelskie
Środkowy rozgrywający HUBERT BARCIK – Dolnośląskie
Obrotowy FRANCISZEK WIERZBICKI – Łódzkie
Prawy rozgrywający OLIWIER KAMIŃSKI – Mazowieckie
Prawe skrzydło PATRYK SIEKIERKA – Śląskie
Bramkarz NIKODEM BŁAŻEJEWSKI – Świętokrzyskie

Dziewczęta – mecze o miejsca
7. Lubelskie – Zachodniopomorskie 22:21 (13:11)
5. Małopolskie – Wielkopolskie 22:27 (12:13)
3. Mazowieckie – Dolnośląskie 20:19 (9:11)
1. Śląskie – Pomorskie 28:23 (11:9)

Klasyfikacja końcowa: 1. Śląskie, 2. Pomorskie, 3. Mazowieckie, 4. Dolnośląskie, 5. Wielkopolskie, 6. Małopolskie, 7. Lubelskie, 8. Zachodniopomorskie, 9 -13. Kujawsko-Pomorskie, Łódzkie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie

Wyróżnienia indywidualne:
Król Strzelców: KURLEJ Zuzanna(38 bramek)– Lubelskie
XXVI OOM Lubelskie 2020 – wyniki: dziewczęta

Składy kadr Dolnego Śląska:

1. Andrzejewski Bartosz - Międzyszkolny Klub Sportowy Międzyszkolny Ośrodek sportowy Wrocław
2. Barcik Hubert - Miejski Klub Sportowy Zagłębie Lubin
3. Cichoń Adrian - Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Siódemka Legnica
4. Fiłon Milan - Miejski Klub Sportowy Zagłębie Lubin
5. Grzyb Filip - Miejski Klub Sportowy Zagłębie Lubin
6. Kozłowski Wojciech - Międzyzakładowy Klub Sportowy Żagiew Dzieżoniów
7. Krukiewicz Mateusz - Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Siódemka Legnica
8. Kuprin Aleksander - Świdnicki Klub Piłki Ręcznej Świdnica
9. Markowski Maciej - Miejski Klub Sportowy Zagłębie Lubin
10. Mikłasz Hubert - Miejski Klub Sportowy Zagłębie Lubin
11. Minuczyc Jakub - Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Siódemka Legnica
12. Miszczyk Szymon - Klub Sportowy SPR Chrobry Głogów
13. Reszczyński Julian - Klub Sportowy SPR Chrobry Głogów
14. Siwik Kacper - Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Bór Oborniki Śląskie
15. Socha Wiktor - Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Siódemka Legnica
16. Szporko Łukasz - Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Siódemka Legnica
TRENERZY
1. Iwanio Wiesław - Świdnicki Klub Piłki Ręcznej Świdnica
2. Głośniak Karol - Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Bór Oborniki Śląskie
3. Suchy Edyta - Klub Sportowy SPR Chrobry Głogów

1. Barna Patrycja - Miejski Klub Sportowy Victoria Świebodzice,
2. Chlebowska Elżbieta - Miejski Klub Sportowy Victoria Świebodzice
3. Gdula Natalia - Uczniowski Klub Sportowy Dziewiątka Legnica
4. Godzic Emilia - Miejski Klub Sportowy Zagłębie Lubin,
5. Habera Natalia - Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Dzierżoniów
6. Kopycińska Zuzanna - Miejski Klub Sportowy Zagłębie Lubin
7. Pawełek Justyna - Klub Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce
8. Piechota Zuzanna - Uczniowski Klub Sportowy Dziewiątka Legnica
9. Przybył Joanna - Uczniowski Klub Sportowy Dziewiątka Legnica
10. Smoleń Kalina - Klub Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce
11. Stelmach Julia - Uczniowski Klub Sportowy Dziewiątka Legnica
12. Szczepanik Martyna - Miejski Klub Sportowy Victoria Świebodzice
13. Szczędor Martyna - Miejski Klub Sportowy Zagłębie Lubin
14. Szulc Marika - Miejski Klub Sportowy Victoria Świebodzice
15. Warzecha Nikola - Uczniowski Klub Sportowy Dziewiątka Legnica
16. Zwierzyńska Maja - Miejski Klub Sportowy Victoria Świebodzice
TRENERZY
1. Jastrzębska Renata
2. Chruściak Teresa
3. Olejnik Mieczysław