Mecz ku pamięci Henryka Kruglińskiego

Mecz ku pamięci Henryka Kruglińskiego

  • Time to read 1 minute
Mecz ku pamięci Henryka Kruglińskiego
Mecz ku pamięci Henryka Kruglińskiego

1 września minie 24. rocznica śmierci Henryka Kruglińskiego, wielkiego przyjaciela lubińskiego sportu i jednego z twórców piłki ręcznej w Lubinie. Z tej okazji w sobotę 22 sierpnia w hali RCS w Lubinie o godzinie 11:30 odbędzie się mecz ku pamięci Henryka Kruglińskiego. Na parkiecie zobaczymy miejscowe Zagłębie oraz KPR Kobierzyce, czyli dwóch medalistów z poprzedniego sezonu.

Spotkanie będzie upamiętnieniem wyjątkowej osoby dla lubińskiego szczypiorniaka i sportu, z którym swoją przygodę rozpoczął od piłki nożnej i koszykówki w rodzinnym Bolesławcu. Do Lubina sprowadziła go po studiach praca. Zaczynał od Zakładów Górniczych „Polkowice”, ale coraz silniej górę brał w nim bakcyl sportowy. W 1973 roku został dyrektorem Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubinie. Na tym stanowisku przepracował 17 lat. Zresztą „przepracował” to mało powiedziane. Działał w sporcie niekiedy przez 24 godziny na dobę. To dzięki niemu wyścig kolarski Szlakiem Grodów Piastowskich stał się sztandarową imprezą polskiego sportu w połowie lat 80-tych.

Ale Henryk Krugliński dał się poznać przede wszystkim jako działacz piłki ręcznej. O tym, iż przed laty tworzył żeńską sekcję piłki ręcznej w Zagłębiu wspominać chyba nie trzeba. To on wraz z wieloma działaczami tworzył podwaliny pod sukcesu lubińskiego szczypiorniaka. Każde ligowe zwycięstwo zawodniczek Zagłębia Lubin w dużej mierze dedykowane jest jego pamięci.

Dla zawodniczek obu klubów mecz będzie jednym z etapów przygotowań do nowego sezonu, który zbliża się wielkimi krokami i rozpocznie się z początkiem września. Zagłębie z KPR-em w okresie przygotowawczym zmierzy się już po raz drugi. W niedawnym meczu w Kobierzycach padł remis 24:24. Lubinianki wcześniej rozegrały jeszcze dwa mecze kontrolne z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, notując wygraną i remis.

Niestety, sytuacja z epidemią koronawirusa storpedowała turniej w Lubinie, który miał odbyć się w tradycyjnej formule z udziałem silnych europejskich drużyn – Epidemia pokrzyżowała nam plany, bo chcieliśmy zrobić memoriał z udziałem wielu zagranicznych zespołów. Tradycji nie chcemy przerywać, dlatego rozegramy mecz ku pamięci Henryka Kruglińskiego, a naszym przeciwnikiem będzie KPR Kobierzyce – mówi Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

UWAGA: Sobotnie spotkanie Zagłębia Lubin z KPR-em Gminy Kobierzyce rozpocznie się o godzinie 11:30 w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Spotkanie odbędzie się z udziałem publiczności i ze wszystkimi obostrzeniami, w związku z epidemią COVID-19. Kibice zobowiązani się do zakrycia nosa i ust przy pomocy maseczek, dezynfekcji rąk przy pomocy płyny dezynfekującego, znajdującego się przy wejściu na halę oraz przestrzegania dystansu społecznego (siadania na trybunach co drugie krzesełko, przy zachowaniu formy „szachownicy” na trybunach). Wstęp na sobotni mecz jest bezpłatny.