Kolejna pewna wygrana Miedziowych

Kolejna pewna wygrana Miedziowych

  • Time to read 1 minute
Kolejna pewna wygrana Miedziowych

W 11. serii PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Zagłębia Lubin zagrały na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin. Miedziowe pokonały rywalki bardzo pewnie 32:20 (15:8) i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli!

Defensywa Zagłębia była nie do przejścia. Obroną dowodziła niezawodna Joanna Drabik, a w bramce kolejny raz cuda wyczyniała Monika Maliczkiewicz. I chociaż gospodynie w trzeciej minucie prowadziły 2:1, później nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Mur Miedziowych zadziałał na tyle, że przez kolejne siedemnaście (!) minut koszalinianki nie zdobyły bramki. Podopieczne Bożeny Karkut już w pierwszej połowie zbliżały się do 10-cio bramkowej przewagi, kończąc pierwsze dwa kwadranse wynikiem 15:8.

Po zmianie stron nie zmieniło się praktycznie nic. Warunku dyktowało Zagłębie, które powiększało jeszcze swoją przewagę. Technicznie zachwycała Patrycja Matieli, z drugiej linii bramkę rywalek bombardowała Patrycja Świerżewska, a na skrzydle skutecznie radziła sobie Adrianna Górna. W drugiej części spotkania sztab szkoleniowy rotował składem, a zmienniczki utrzymywały wysoki poziom drużyny. Młyny Stoisław Koszalin nie potrafiły znaleźć sposoby na świetnie dysponowaną ekipę Zagłębia i mecz zakończył się wynikiem 32:20 na korzyść przyjezdnych.

-Bardzo się cieszymy ze zdobytych trzech punktów na trudnym terenie. Spodziewałyśmy się ciężkiego meczu, dlatego wyszłyśmy bardzo zdeterminowane od samego początku. Grałyśmy przez cały mecz bardzo dobrze w obronie, z tylu asekurowała nas dobrze dysponowana Monika Maliczkiewicz. W ataku zdobywaliśmy bramki z każdej pozycji i wygrałyśmy w Koszalinie bardzo pewnie – mówiła po meczu Patrycja Świerżewska.

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Zagłębie Lubin 20:32 (8:15)

Młyny Stoisław: Zimny, Filończuk, Krebs – Mączka 6 (4/4), Zagrajek 1, Haric, Wołownyk 1, Kowalik, Rycharska 1 (1/1), Nowicka 1, Smolich 4 (1/1), Borysławska 2, Andrijczuk 4, Somionka.

MKS Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Stanisławczyk, Grzyb 5 (0/1), Hartman, Górna 8 (1/1), Drabik 3, Galińska 1, Zawistowska 2, Kochaniak 5 (0/1), Machado Matieli 1, Noga, Belmas, Świerżewska 6, Milojević 1.